ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Автомобилот излетал од патот, возачот починал на пат кон болницата

772

Вчера на пладне, возило излетало на патот Обршани – Крушеани, при транспорт во возилото на Итната медицинска помош, возачот починал:

На 02.08.2022 во 12.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат с.Обршани- с.Крушеани, прилепско, патничко моторно возило „ровер фрилендер” со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.(41) од с.М.Коњари, прилепско, излетало од патот. По несреќата, при транспорт до Градска болница Прилеп, М.Ш. починал во возило на Итна медицинска помош. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на ОВР Прилеп, стои во полицискиот билтен на СВР Битола.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе