ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Балканика бенд – прилепски бисер за уникатно задоволство

2.009

Балканика бенд од Прилеп освојува уште на првата средба, на прв поглед!

Музика за уживање и задоволство, единствено и само таква која што умее да ги побуди најубавите чувства. Музика од Балканот, но пред се – музика од Македонија, македонска, наша, која знае да плени со ритамот, со кроткоста, со меланхонијата… со приказната за љубовта.

Балканика бенд – зад нив се веќе 4 проекти проткаени со македонска народна музика. Подготвуваат и нешто ново наскоро, за што ќе дознаеме веќе на почетокот од наредната година.
Ова е линкот од емисијата Музички филиграни на нашата фејсбук фан страна www.facebook.com/radiopela/ :

https://www.facebook.com/radiopela/videos/2139586846280523/

Или проследете проследете ја емисијата „Музички филиграни“ која премиерно се емитуваше на 22 ноември со почеток од 20 часот, а репризно на нашата програма е во сабота и недела во истиот термин.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: