CSS Template
Категорија

Радио емисии

Внимателно со кого комуницирате онлајн

Пандемијата донесе нови правила на живот. Интернетот е сè поприсутен во нашиот живот. Но, за помалку вештите за онлајн комуникација тоа носи ризик да бидат мета на предатори. ИТ инженерите упатуваат на поголема свесност со кого…

Болка во уво,УФ! ПЗУ ЛЕК М&M, Ваш матичен лекар со компјутерски прелед на уво

Болката во увото знае да биде крајно непријатна. Застапена е и кај возрасните, и кај децата. Taa може да се манифестира на едното или на двете уши, може да биде да биде од различен карактер (остра, тапа, жаречка болка) и со различен…

Како денес да се биде среќен?! Зголемете го хормонот на среќата – СЕРОТОНИН

СЕКОЈ ЧОВЕК ИМА ПРАВО ДА БИДЕ СРЕЌЕН!!! ДА НЕ ДОЗВОЛИМЕ  АКТУЕЛНИОТ ВИРУС НА КОРОНА ДА ПРЕДИЗВИКА ДОПОЛНИТЕЛНИ РИЗИЦИ  ЗА РАЗНИ БОЛЕСТИ ВО НАШИОТ ЖИВОТ!!! Серотонин + Допамин = СРЕЌЕН ЖИВОТ. Серотонинот, попознат како хормон на…

Имате ли Вие посветен матичен лекар кој е вистински “чувар“ на Вашето здравје?!

Велат насмевката и убавиот збор се пола здравје и бесценет лек. А, на сите Нам,  кога сме пациенти, кога здравјето ни е нарушено, потрбна ни е грижа и внимание, топол прием, убав збор, пријатна насмевка за поддршка, добар стручен совет и…

Прилеп: Еден новозаболен, вкупно 29 активни случаи

Во општина Прилеп  за сабота, 6 ти јуни, регистриран е еден новозаболен од корона вирус, а две лица оздравеле од заразната болест.  Како последица на коронавирусот, почина едно лице на 73 годишна возраст. Бројот на активни случаи со…

Со правилна нега до здрава и сјајна кожа

Секоја кожа бара специфичен третман и нега. Правилното одржување и хидратација се прв чекор до здрава и сјајна кожа, а клучно за правилна нега е одредувањето на типот на кожата – нормална, мрсна, комбинирана, сува или многу сува кожа. Не…

Како со додатоци на храната најбрзо и најдобро да го подобриме имунитетот?!

Хроничен замор, поспаност, болка во мускулите и зглобовите,често разболување се најчестите симптоми за намален имунитет. Доколку ги имате овие знаци, погрижете се да го подобрите вашиот имунитет. Уредува: Јасмина Трајкоска, фармацевтски…

Иницијативата #sportistiprotivKorona успешна. Аплауз за спортистите

Спортисти и спортските клубови кои беа дел од иницијативата #sportistiprotivKorona , со кои беа собрани парични средства од спортисти и клубови, за потребте на здравствените институции кои се борат против коронавирустот, и за храна и…

(Видео) Децата копираат систем на неказнивност

По „Јавна соба“ продолжува низата на девијантни појави кај нашите деца, сега со „Гладијаторските мечеви на малолетници“. Кога системот на социјална контрола и санкција е затаен во институциите и во семејството, насилното однесување на…

Тоше има само ден на раѓање – 25 ти јануари (АУДИО)

Крушево и Македонија во знакот на најголемата ѕвезда, легенда, хуманист. Емоции, љубов, почит за Тоше Проески. Младите водители Христијан Пусоски, Михаела Петреска, Сотир Маркоски и Марија Николоска во целост ја посветија емисијата „Од…