ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бараж за светско : Македонија против Романија

595

Македонските ракометарки го добија противникот за пласман на светското првенство кое во Декември ќе се одржи во Шпанија.Избраничките на Симе Симевски прво ќе гостуваат на 16 односно 17 Април а во Скопје ќе играат на 20 или 21 Април.

БАРАЖ ДВОЈКИ

Во останатите бараж двојки се среќаваат :

Црна Гора – Белорусија

Португалија – Германија

Унгарија – Италија

Австрија – Полска

Турција – Русија

Чешка – Швајцарија

Словенија – Исланд

Словачка – Србија

Украина – Шведска

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе