ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ППК Младост 96 “ита” кон титула

588

Викендов во Скопје,се одиграа две кола 11 и 12 коло од Супер лигата во пинг-понг. Екипата на Младост 96 одигра еден натпревар со Вардар во рамките на 12-то коло,и триумфираше со 4-0. Дуелот со Струга не се одигра на барање на стружани. Сите играчи на Младост96 одиграа по еден натпреварар и извојуваа по една победа. Недостасуваше Костадиновиќ кој треба да се приклучи наскоро кога се играат и дерби натпреварите со Шампиони ФА овој викенд , и со Телеком Нец 2 следниот. Ако Младост96 успее да ги добие тие натпревари , во плеј офф со сите екипи ќе има предност од 1-0.

Вториот клуб од Прилеп , екипата на Младост извојува две победи против Радовиш и Крива Паланка и остана на делба на второто место со екипата на Шампиони Фа. На табелата Младост96 е прв , без пораз со две победи повеќе од Младост и Шампиони ФА  и пет победи повеќе од Телеком Нец 2. Наредниот викенд се натпреварите од 13 и14 коло односно со екипите на Телеком Нец и Шампиони Фа.п

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе