ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Берел јаболка, паднал и починал

778

Вчера , (27.09.2021) во 16.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во с.Крстец (прилепско), до дрво, во дворно место од семејната куќа, бил пронајден починат К.Т. (70 г.) од Прилеп.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт, а кај него биле забележани повреди, најверојатно при пад од дрво. Тој во текот на денот бил виден како бере јаболка од дрвото. Увид на место извршила екипа од ОВР Прилеп, а по наредба на

Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе