ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп има активни 294 Ковид случаи, од кои 15 на болничко лекување

482

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 20 до 26 септември 2021 година, во општина Прилеп имало 84 нови случаи на Ковид-19. Од последици на коронавирусот починале 3 лица. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 294, од кои на болничко лекување се наоѓаат 15 лица, а 11 се на кислородна поддршка. Во домашни услови се лекуваат 279 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19  од почетокот на пандемијата изнесува 8.993. Од последици на  коронавирус во општина Прилеп починале 449 лица.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе