ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Без резервни играчи издржаа 90 минути и постигнаа 11 гола

306

Ретко се забележува фудбалски натпревар каде 90 минути нема извршено ниедна измена. Сепак, тоа го има во најниските рангови. Така беше токму на дуелот Пролетер – Прилеп Сити, во 5. коло од Општинската Б-лига на Прилеп.

Во домашната екипа имаше еден играч на резервната клупа кој не влезе во игра, а во гостинската немаше ниеден резервен фудбалер.

Така двата ривала со тие постави што започнаа, со истите го завршија мечот. Не само што издржаа по студеното време на игралиштето со вештачка трева, туку и им успеа да постигнат 11 гола. Пролетер даде шест гола – три од Денис Шерифоски, по еден од Ернес Алиоски, Асан Еминоски и Енис Асаноски, а за Прилеп сити два даде Димитар Грозданоски, по еден Виктор Димоски, Оливер Петрески и Александар Јанкулоски.

Беше прва победа за Пролетер кој во наредното коло оди во Боротино, додека Прилеп сити првиот триумф ќе го бара дома со Стрела.

Преземено:Шампион

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: