ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Внимание! На стрелиштето Леково ќе се врши боево гаѓање

185

Од Регионалниот центар за управување со кризи – Прилеп известуваат дека в четврток , 28.04.2022 година во време од 10:00 до 14:00 часот на стрелиште „Леково“ Прилеп ќе се реализира боево гаѓање во рамките на планските активности на Министерството за одбрана.

Затоа во горенаведеното време реонот на стрелиштето „Леково„ е забранета зона.   За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарниозонот во Прилеп

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе