ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Благодатниот оган слезе во Ерусалим! Христос воскресе!

400

И годинава, во услови на пандемија, кога Православната црква го слави Велигден, на Велика Сабота во црквата на Господовот Гроб слезе Благодатниот оган.

Црквата беше празна, само со свештеници и владици на Ерусалимската патријаршија.

Патријархот Теофил го пречека Огнот, а потоа го распредели на останатите во црквата.Благодатниот оган пристигна и во Македонија! Христос воскресе!

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе