ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дезинфекција на влезовите од станбените објекти

389

Општина Прилеп ја продолжува акцијата за дезинфекција на улиците, јавните површини, институциите и други станбени објекти во градот.

Денеска беа дезинфицирани зградите во сите урбани заедници во Прилеп. Акцијата која беше координирана од страна на ЈКП „Комуналец“, ја реализираа триесетина волонтери, кои со пумпи ги дезинфицираа влезовите во зградите и просторот пред повеќе државни институции во градот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе