ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Боево гаѓање -Леково забранета зона

596

Од Регионалниот центар за управување со кризи – Прилеп известуваат дека во деновите 13  април, вторник , како и на 20 и 27 април, 2021 година, во време од 09.00 до 21.30 часот и на 25 Март 2021 година во времето од 09.00 до 21.30 часот на стрелиштето “Леково“ ке се реализира боево  гаѓање.

Во горенаведеното време реонот на стрелиштето „Леково„ е забранета зона. За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

      Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарнизонот во Прилеп

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе