ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Боксерскиот клуб АС се закити со медали од државното првенство

743

На 27 -то државното првенство во бокс за сениори, јуниори, кадети и деца кое се одржа во Скопје , прилепските млади боксери од БК АС Прилеп, предводена од трнерот Дарко Чатлески, се вратија со медали. Златен медал освои Матеј Чатлески, а бронза Дамјан Талимџе во четврт финалето во втората рунда. Од женскиот бокс, Невена Стојноска од БК АС за жал немаше партнер во својата категорија и не ги покажа своите квалитети на боксерскиот ринг на државното првенство во бокс.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе