ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се обидел да пазари со фалсификувани евра

677

Дваесетгодишник од Прилеп се обидел во маркет да пушти во промет фалсификувана банкнота од 200 евра, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Акцијата се случила вчера во 13.50 часот на ул.„Дебарца“ во Прилеп, кога полициски службеници го лишиле од слобода А.Р.(20) од Прилеп затоа што претходно во маркет во нас. Тризла се обидел да пушти во промет фалсификувана банкнота од 200 евра.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе