ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бран Турс – во 3 децении постоење, ноември беше најтешкиот месец

1.245

„Пандемијата го промени текот на животот, на секојдневните задоволства, на традиционалните семејни и деловни врски“, вели Бранко Карески од Туристичката агенција Бран Турс и додава дека изминатиов ноември, за нив како агенција, бил најтешкиот месец од постоењето.

Една од најстарите туристички агенции не само во Прилеп, туку и во земјава, со три децениско искуство зад себе, сепак опстојува и се надева на подобри денови. Тимот на агенцијата Бран подготвува понуди за викенд посета на домашните туристички центри, како и празнични новогодишни патувања на добро познатите странските атрактивни туристички локации во Турција, Србија и Албанија.

Каков е интересот за патување и зимување, и каде можат граѓаните да ги искористат туристичките ваучери кои важат до крајот на годинава? Во продолжение разговорот со Бранко Карески, сопственик на Т. А Бран Турс:

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: