ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: „Слобода на народот“ – протест во организација на ОК ВМРО ДПМНЕ

635

Вечерва, со колони возила низ улиците на градот, македонски знамиња и транспаренти, како и во други 14 градови Македонија, во организација на опозициската ВМРО ДПМНЕ се одржа протест и во Прилеп . „Ова е протест за обединување“ истакна во своето обраќање претседателот на ОК ВМРО ДПМНЕ Прилеп Дејан Проданоски, кој повика на поддршка од граѓаните независно од политичката, националната  или верската  определба, за како што рече: „општествени промени и слобода за Македонија. “

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе