ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Браво Мила ! А, сега , КАКО да гласаме!

1.132

Прекрасниот моќен вокал на Мила Москов, одличниот сценски настап,  ја освои  публиката на  „Јуниорскиот Евросонг“. Нашата Мила Москов со песната „Fire“ (Оган) доби позитвни коментари  од ТВ куќите од соседството кои  го  пренесуваат  Евросонгот.

Но, сега е време за гласање! Одете на овој линк за да гласатеvote.junioreurovision.tv.

КОГА?  После завшувањето  на сите учесници овој линк е отворен за гласање 15 мин. Треба да одберете најмалку три,  а најмногу 5 ваши фаворити, вклучувајќи ја и можност да се гласа и за  учесникот од сопствената земја, односно за нашата Мила Москов.

НЕЗАБОРАВАЈ ТЕ ! ГЛАСАЈ ТЕ!

 

Според коментарите Мила и „Fire“ ја вбројуваат меѓу најдобрите пет за оваа година.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: