ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бројката расте од ден на ден – 35 нови случаи на коронавирус

1.608

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска, вторник, 27 октомври, во општина Прилеп има 35 нови случаи на коронавирус, а 10 лица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 338, од кои 298 се наоѓаат на домашно, а 40 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 620 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1144.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе