ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бројките повторно високи – Прилеп со 15 новозаразени од Ковид

948

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, министерството за здравство информира,  дека во последните 24 часа од направени  3.622 тестирањe, регистрирани се 511 нови случаи на КОВИД-19. Најмногу во Скопје – 247,  додека во Прилеп се регистрирани нови 15 случаи од направени 42 тестови во Центарот за јавно здравје Прилеп.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 10 починати лица: 4 починати лица од Скопје, 2 починати лица од Куманово  и по едно починато лице од Битола , Велес , Штип  и Македонска Каменица . Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.

Регистрирани сe 497 оздравени пациенти, од кои 17 се од Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе