ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Четири контролни натпревари, четири победи на Победа

582

Денеска во Охрид, во пријателски натпревар, екипата на ФК Победа, со голот на Дарко Анастасовски, успеа да го совлада тимот на Лабуништа, еден од аспирантите за највисок пласман во Втората лига – запад.

Се чини дека младите фудбалери на Победа на пријателските натпревари одлично им тргна . Имено на четири меча момците на стратегот Дарко Крстески забележаа исто толку победи. Тоа е добар знак дека, за разлика од есеноска, во претстојната пролетна полусезона во Втората лига – Исток, ќе биде многу подобро.

Извор:sportmedia.mk

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе