CSS Template

Четири контролни натпревари, четири победи на Победа

306
Avtokontrol1

Денеска во Охрид, во пријателски натпревар, екипата на ФК Победа, со голот на Дарко Анастасовски, успеа да го совлада тимот на Лабуништа, еден од аспирантите за највисок пласман во Втората лига – запад.

Се чини дека младите фудбалери на Победа на пријателските натпревари одлично им тргна . Имено на четири меча момците на стратегот Дарко Крстески забележаа исто толку победи. Тоа е добар знак дека, за разлика од есеноска, во претстојната пролетна полусезона во Втората лига – Исток, ќе биде многу подобро.

Извор:sportmedia.mk


semm
Farma Dolneni
Vivafarm