ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЧЕТВРТФИНАЛЕТО ПРЕДАЛЕКУ ЗА ПРИЛЕПЧАНКИТЕ

223

Во четвртфиналето од Купот во женски фудбал оди екипата на Борец по победата од 7:2 над Деспина, на игралишето со вештачка трева во Прилеп. Фаворитот убедливо победи, а за прилепчанките може да се каже дека даваа солиден отпор до 43. минута кога падна вториот гол. Првиот погодок го даде Србинката Николина Батиниќ во 7. минута, а вториот е запишан како автогол на Кристина Павлоска. Во второто полувреме уште пет гола за Борец – уште два од Батиниќ, два од капитенот Елма Шемсовиќ и еден од втората Србинка Нина Јовановиќ. Но, и во претежно младиот состав на Деспина има неколку мајсторки за голови, како капитенот Катерина Милеска која со два гола за три минути успеа, колку-толку, да го ублажи поразот на крајот.

Деспина в среда има уште еден тежок меч, во 16. коло од Првата лига, кога во Прилеп гостува кандидатот за титулата, струмичка Тиверија.

Извор: www.shampion.mk

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: