ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА : Јованоска : Стрелците треба и физички и психички да се подготвени за големите меѓународни натпревари (ВИДЕО + ФОТО)

Прво учество на силен меѓународен натпревар за Ирина Јованоска лично како екипа !

311

Во друштво на натпреварувачи од единаесет земји и во силна конкуренција македонските стрелци се вратија со забележителни резултати од меѓународниот турнир во Босна и Херцеговина.Помеѓу нив и прилепските стрелци Ирина Јованоска и Мартин Ангелески кои повторно покажаа зошто се во врвот на македонското стрелаштво а Јованоска и за прв пат се натпреваруваше лично како екипа заедно со Магдалена Ристеска и Анастасија Мојсоска го освоија петтото место со подобрување на личните рекорди.

Јованоска подолго време во континуитет како натпреварувач е во врвот на македонското стрелаштво а и на државното првенство кое неодамна се одржа во Битола беше и најдобра.За Радио Пела , Ирина вели дека многу е важно за еден стрелец кога се подготвува за еден силен натпревар каде треба да го покаже својот квалитет да биде и физички подготвен но и психички , за да може да се даде максимумот за време на натпреварот.

Во продолжение и целосниот разговор со македонската репрезентативка Ирина Јованоска , која ни гостуваше во отворената програма РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА , погледнете.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе