ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Четврток 23 април: 5 нови случаи на лица заболени од КОВИД-19

544

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на лица заболени од КОВИД-19;
На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 19 лица позитивни на коронавирус. Двајца од нив се на кислородна поддршка, останатите се со стабилна клиничка слика. Двајца пациенти се наоѓаат во делот на изолација, двајцата се негативни на коронавирус, задржани се заради примање терапија за подобрување на нивната општа здравствена состојба;
Во самоизолација се наоѓаат 348 лица;
Во текот на изминатото деноноќие нема прекршување на полицискиот час.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: