ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се чисти дел од Оревоечка река и каналот

226

ЈКП,, Комуналец’’- Прилеп започна да со чистње на неурбанизираниот дел од речното корито позади т.н егејските згради. Трска, шипови, врба, многу исфрлен отпад , тиња и што ли уште не, деновиве ќе чистат комуналците и сиот отпад ќе се транспортира до депонијата во Алинци.

Заради обемноста на работата, но и заради дел од отпадот кој пред транспортот мора да се исцеди, се замолуваат жителите од овој дел од градот за разбирање, а воедно се замолуваат граѓаните да не го користат речното корито за одлагање на било кој отпад, туку со правилно третирање на отпадот да го предаваат на комуналните служби.„ опоменуваат од ЈКП Комуналец Прилеп.

Колку тони отпад ќе биде отстранет деновиве од овој дел на градот останува да добиене дополнителни информации од ЈКП Комуналец -Прилеп, како и тоа колку чинат ваквите чистења на речното корито, со цел да како граѓани да дознаеме колку опшествени пари се трошат за вакви еко акции.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе