ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЧЛЕН ВО ОДБОРОТ НА ДИРЕКТОРИ НА МЕРМЕРЕН КОМБИНАТ ПРИЛЕП реизбрана е Јасна Ажиевска Петрушева

418

Во Одборот на директори од прилепскиот Мермерен комбинат од Прилеп е реизбрана за членот Јасна Ажиевска Петрушева. Оваа одлука ја донело Собранието на акционери на таа компанија.

„Врз основа на член 27 од Статутот на Мермерен Комбинат АД Прилеп, Собранието на акционери на седницата одржана на 18 март 2022 година, ја донесе следната Предлог одлука за избор на член на Одборот на Директори. Собранието на акционери ја избира Г-ѓа Јасна Ажиевска Петрушева, државјанин на Република Северна Мекедонија, родена на 07.09.1976 година во Скопје, Република Северна Македонија, за член на Одборот на директори на Друштвото. Оваа Одлука влегува со сила со денот на донесувањето“, се вели во известувањето од оваа компанија до Берзата.

Преземено од:  https://faktor.mk/

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе