ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се чистеше спортскиот комплекс кај вештачкото езеро – опад колку да сакаш

304

Комуналците денеска чистеа на Спорстко рекреативниот комплекс ,,Езеро’’ кои ги опфаќа , пешачките патеки, детските игралишта, спортскиот терен, но и околу комплексот,  при што се чистише расфрла комунален отпад и стари исушени шипови, капини и смреки.

Од Комуналец апелираат до граѓаните кои го посетуваат овој рекреативен спортски  центар да не оставаа отпадоци и скрешени стеклни шишиња,бидјеќи дел од комплекот е намнет и за малите  кои можат да се повредат при користење на детските реквизити поставени во рекреативниот простор,  но и да се чуваат  и да не се унишуваат поставените реквизити и комуналната урбана опрема.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе