ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Comfy Angel дел од проектот Среќа #ијассумдедомраз#

1.750
       Comfy Angel како општествено одговорна компанија несебично го поддржа проектот #ијассумдедомраз од „Проект Среќа“ ,од познатата фол пејачка, Кристина Арнаудова .По тој повод вработените на компанијата партиципираат во обезбедување на новогодишни пакетчиња за дечињата кои имаат помала финансиска можност да бидат среќни за празниците кога е даруга и се искажува несебична помош кон оние кои помалку имаат.

 

Овој проект за прв пат има децентрализиран карактер , и за прв пат е во Прилеп. Компанијата Comfy Angel ова го организира во соработка со црквата „Св. Благовештение“ – Стара Црква. Хуманитарната акција ќе се одржи на 29 декемви в  петок , од 11:00 часот ќво просториите на црквата „Св. Благовештение“ – Стара Црква.
Овој проект за прв пат има децентрализиран карактер , и за прв пат е во Прилеп,а  Компанијата Comfy Angel ова го организира во соработка со црквата „Св. Благовештение“ – Стара Црква.
 
„Ние сите од семејството Comfy Angel им посакуваме на сите деца од овој свет среќно и безгрижно детство“- порачаа вработените од копанијата,а   Ирена Јакимовска – Ко-сопственик на Comfy Ange, ги повикува сите граѓани да земат учество во овој хумнитарен настан,зошто како што вели преоктот„ ајде сите задно да бидеме Дедо Мраз за децата од сиромашни семејсва во  оваа Нова Година! „
Целта ни е што повеќе луѓе, особено јавни личности кои имаат голем број следбеници на социјалните мрежи да се приклучат кон оваа кампања, да ја промовираат и да станат дел од неа. Ги поканивме нашите пријатели од јавниот живот , да купат новогодишен подарок или онолку колку што можат подароци, за деца до 11 години. Ги замоливме подароците убаво да се завиткани, и на нив да стои за која возраст е и од кој пол е детето. Потоа, фотографии од подароците да се објават на социјалните мрежи со хаштаг #ијассумдедомраз #проектсреќа. На тој начин, јавните личности ќе ги мотивираат сите граѓани, но и компаниите и институциите да го сторат истото. Важно е кај сите да се разбуди алтруизмот и хуманоста, токму за Нова година, кога тие деца и луѓе кои немаат, се чувствуваат отфрлено“, изјави неодмна Кристина Арнаудова, основач на здружението „Проект Среќа.“
Прекоектот „ијассумдедомраз“ досега го има подржано многу јавни личности:Лила Филипоска,Тамара Тодевска
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: