ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Да не се „летаат„ дронови кај пожарите – Состојбата со пожарите прилепско

665

Во Прилеп, денеска, недела, 8 август, активен е пожарот во атерите на с. Дрен – с.Смолани. Таму интервенираа моментно пожарникарите од ТППЕ Прилеп со 10 пожарникари и со 2 Протипожарни возила .

Од ЦУК апелираат до корисниците на дронови, поради безбедносни причини, овие водушни простори да не ги користат за „летање„ на дронови. Оттаму информираа дека при каснењето на пожарите прво се согледуваат ресурсите на локално ниво, а потоа, доколку е потребно се користат и националните ресурси при касненње на пожарите.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе