ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дамески: Дали стрелец или тренер? сигурно го одбрав вистинското за мене (ФОТО+ВИДЕО)

1.391

Дали да бидам активен стрелец или професионален тренер?

На крајот преовладува желбата да се биде тренер во стрелаштвото , па затоа и 49 години сум активен во овој спорт , вели Трајче Дамески за Радио Пела. Тој за време на гостувањето во нашата програма во живо истакна дека иако сега е во пензија , сепак , приврзаноста кон стрелаштвото сеуште го мотивира да ги подготвува младите стрелци за големи дострели.

Стрелаштвото во Прилеп има голема традиција , ако се знае дека од Прилеп потекнува и олимпиецот во овој спорт Насески , кој како што вели Дамески направи рекорди кои до ден денес се тешко достижни.

Во продолжение погледнете го и целосниот разговор, за кариерата на Дамески , за резултатите на Херој Прилеп како клуб како и за поединечните успеси на прилепските стрелци под менторство на Дамески. Разговорот го водеше колегата Зоран Игески.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе