ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Донација заштитни маски од турска компанија за крушевчани

602

Нова донација од заштитни маски од турската компанија Алим пристигна во Крушево. Се работи за нови 35 пакети од маски со околу 80 000 маски.

Ова е втора донација од заштитни маски за општина Крушево, а како и минатата донација маските ќе се распределат и на општина Долнени.

Во текот на вчерашниот ден од Советот на општина Крушево излегоа со апел за строго почитување на мерките и препораките во насока на спречување на ширењето на коронавирусот.

„Битката со коронавирусот се уште не е завршена и секојдневно се забележуваат нови случаи на Ковид 19. За состојбата со вирусот сме сите заедно одговорни и затоа уште еднаш апелираме на строго почитување на мерките и препораките.Вакцинација на здравствените работници започна и во Крушево, но паралелно со тој процес наша должност е да носиме маска, не се групираме и се дезинфицираме.“, стои во соопштението на Советот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе