ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Даниел Дамески финалист на Хипо Олимпијадата за англиски јазик

729

На 9 тата интернационална Олимпијада по англиски јазик во организација на Глобалната Хипо асоцијација, Даниел Дамески шестодделенец во ООУ „Климент Охридски“ Прилеп под менторство на наставничката Зорица Трајаноска, се избори за одличен резултат со пласманот во финалната рунда од натпреварот во Италија. Овој престижен натпревар се одржуваше од 19 ти до 21 ви септември во градот Лидо Ди Џесоло и на него учество зедоа над 4 илјади ученици од цел свет. Во финалето Даниел успеа да освои 40 поени за читање и 40,5 поени за пишување со што се квалификува во врвот на листата од најдобри во категоријата Мал Хипо 1.

Честитки за Даниел со кого што се гордееме сите, а особено неговото училиште Климент Охридски

http://iframe%20src=https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D4724401160912394%26id%3D156283707724185&show_text=true&width=500%20width=500%20height=781%20style=border:none;overflow:hidden%20scrolling=no%20frameborder=0%20allowfullscreen=true%20allow=autoplay;%20clipboard-write;%20encrypted-media;%20picture-in-picture;%20web-share/iframe

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе