ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дарко Грозданоски e новот напаѓач на Победа

508

Досегашнииот напаѓач на Силекс, Дарко Грозданоски (15.4.1999 година) пролетва ќе го носи дресот на Победа Прилеп. Со тоа прилепскиот второлигаш во последните часови од зимскиот преоден рок обезбеди засилување на најневралгичната точка во тимот -напаѓач.

Тој во Победа доаѓа од Силекс, чиј играч беше изминатаата 1,5 година, а во есенската полусезона како позајмен фудбалер настапуваше за Тиквеш од Кавадарци при што  на 14 натпревари постигна 4 голови. Минатата сезона во Првата лига настапи на 20 натпревари за Силекс при што  постигна 2 гола(против Вардар и Струга Трим Љум)

Станува збор за млад но веќе афирмиран фудбалер кој  минал низ Младинската школа на Црвена Звезда , Чукарички и БСК Белград во кои тренери му биле познати имиња на српскиот фудбал како Огњен Короман, Александар Трифуновиќ, Душко Љубичиќ… Со доаѓањето во Прилеп младиот голгетер Грозданоски  има убава можност претстојната пролет со своите квалитети да се докаже во екипата на Победа која е составена главно од фудбалери негова генерација-родени 1999-тта година и со своите игри и голови му помогне на клубот во претстојната пролетна полусезона во која приоритет е сочувување на второлигашкиот статус.    

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе