ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожар во зградите во Точила, ТППЕ навреме реагираше

2.272

Во подрумските простории на зграда во населбата Точила попладнево, 17 ч и 30 мин. избувнал пожар. Сеуште не се знае која е причината, но благодарение на навремената интервенција на Теритотијалната противпожарна единица Прилеп, пожарот бил локализиран и ставен под контрола. 

Електричната енергија беше во прекин кога редакцијата на Радио Пела контактираше со станарите во зградите каде се појавил пожарот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе