ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дебитантски гол во националниот дрес на У-14 за прилепскиот “wonderkid” – Габриел Талески (ВИДЕО + ФОТО )

Аирлија - прв погодок за Габриел Талески во репрезентацијата до 14 години

769

Прилепското “фудбалско чудо” од дете полека но сигурно чекори кон исполнување на својот фудбалски сон.А тој сигурно се негува со учество во националната селекција до 14 години. Габриел Талески го постигна својот првенец во репрезентацијата на пријателскиот натпревар против Словенија каде триумфираа гостите со 1:4 , во 55 минута од натпреварот или на видеото подолу 1:15:20.Аирлија и само напред , погледнете и уживајте!

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе