ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ФУДБАЛ, А ПАДНАА 14 ГОЛА!

410

И во фудбалот се даваат многу голови, особено ако играат многу силен со многу послаб противник. Попладнево во Велес екипата на Превалец со 13:1 го совлада Обршани, во 17. коло од Третата лига – Југ. Седуммина од победничкиот тим ја затресоа гостинската мрежа – Пеце Стојанов и Дарко Ранготов по трипати, Живко Ѓорѓиевски и и Кристијан Маневски по двапати, по еднаш Филип Драскачев, Ангел Гаштев и Бобан Дукадиновски.

 

РЕЗУЛТАТИ: Возарци – Питу Гули 0:3 (Унча Бојаџиевски два, Димитар Мургоски), Бучин – Ново Црнилиште 2:2 (Никола Сламкоски, Христијан Димовски – Газаљ Сулемани, Беџахудин Сулемани), Вардар – Младост 6:0 (Александар Трајков, Дарко Мојсовски, Ѓорѓи Шишков, Петар Најдов, Антонио Јанев, Даниел Буровски) и Росоман – Марена 4:1 (Илија Ристески, Стефан Тодоровски, Емануел Елмазов, Игор Ѓорѓиев – Александар Велјанов), Динамо – Големо Коњари на 18 мај.

 

ТАБЕЛА: Вардар 41, Превалец 38, Питу Гули 34, Росоман 33, Ново Црнилиште 25, Големо Коњари 23, Динамо 21, Марена 20, Слога 17, Бучин 14, Обршани 11, Младост 10, Возарци 3.

 

СЛЕДНО 18. КОЛО (недела во 17 ч.): Питу Гули – Росоман, Марена – Превалец, Обршани – Вардар, Младост – Бучин, Ново Црнилиште – Слога, Големо Коњари – Возарци во 15 ч.

Извор :www.shampion.mk

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе