ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Денеска навивачката група „Мајмуни„ се збогува од момчето кое загина во сообрајќањата незгода кај с.Славеј

1.997

Денеска, во центарот на Прилеп, со голема почит,  навивачката група „Мајмуни„ се збогува, на свој специфичен начин, од својот пријател, кој загина во сообраќајната несреќа, која се случи во близина на с. Славеј на регионалниот пат Прилеп- Крушево. Х.Н.(20) од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди и по неколку денови ја загубил битката со животот.

https://www.facebook.com/144057988994762/videos/262911559283161

Несреќата се случи  утрото на  15.01.2022,  во 04.00 часот, каде било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп- Крушево, пред с.Славеј, патничко возило „опел тигра“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од лицето В.Ј.(20) од Прилеп, излетало од патот. Во несреќата сопатникот Х.Н.(20) од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди (кој ја загуби битката) , а возачот се здобил со телесни повреди.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: