ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРИЛЕП ГОСТИН НА ДУБОЧИЦА

412

Во рамките на подготовките за вториот дел од Супер лигата, екипата на РК Прилеп ќе одигра два меча со српскиот суперлигаш Дубочица. Првиот дуел е вечерва во 19 часот, вториот утре во 14. Во салата во Лесковац тренерот на Прилеп, Горан Кузманоски – Таста ќе има некомплетен тим, без голманите Иван Ангелески и Стефан Христоски, новодојдениот кавадарчанец Марко Трајковски, Хари Павлов, Владимир Трајкоски, Сашко Манчески и Грузиецот Хазеин Рустамов. Сепак, пред прилепскиот клуб, во кој нов е уште еден кавадарчанец, Марио Гичев, е можноста за тестирање на формата, воедно одржување на пријателските односи со клубот Дубочица, кој беше учесник на летниот турнир „Миле Нешкоски“.

Претходно РК Прилеп одигра два меча со прволигашот Вардар од Неготино, а по враќањето од Србија има време за уште некоја контрола до 3 февруари, кога е суперлигашкиот старт.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе