CSS Template

Денеска, вторник 4 август, нема новозаболени во Прилеп од коронавирусот

180

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест. Бројот на активни случаи изнесува 51, од кои 36 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 51 лице.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 333.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni