ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Денеска, вторник 4 август, нема новозаболени во Прилеп од коронавирусот

350

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест. Бројот на активни случаи изнесува 51, од кои 36 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 51 лице.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 333.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе