ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дерби фудбалски натпревар со не очекуван пораз за домашните!

496

Наместо дерби и рутинска победа на домашн терен, ЖФК Деспина изгуби од ЖФК Тиверија Струмица убедливо со 0:7 (0:2).

Натпревар требаше да биде дерби и требаеш да се игра одличен фудбал, каде победникот требеше до крај да биде неизвесен, бидјеќи и еднта и другата екипа имаат солиден женски фудбалски состав. Но, тој за изнанадување на малубројната публика и домашниот стручен штаб се претвори во убедлива победа на гостинките од Струмица. Во меѓувреме хендикеп за екипата преставуваше и доделениот црвениот картон на Анастасиа Илиевска во 35та минута, при на резултат 0:1, што создаде одлична шанса за ЖФК Тиверија Струмица да постигне уште еден гол до крајот на полувреме и дефанзивно да го започне второто полувреме и да „нареди„ уште пет погодоци во мрежата на ЖФК Деспина.

Од клубот тврдат дека тешките повреди и долгите паузи на клучните фудбалерки и нивната недоволна подговеност да го одиграат овој дерби натпревар е причина за ваквиот крај на натпреварот. Како и да е, ова е овој четврти пораз на прилепските фубалерки оваа сезонава ,а гостите заслужено ги понесао трите бода во Струмица.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе