ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Детектиран нов обид на кражба на вода

1.057

ЈКП „Водовод и канализација“ ја продолжува битката со нелегалните приклучоци и кражбите на вода.

     Кражба на вода, овој пат,е откриена кај угостителскиот објект „Даблин“ 2017 ДПТУ увоз – извоз ДООЕЛ, на ул.„Кузман Јосифоски – Питу“ бр.33. Не легалниот приклучок во овој објект, теренската службаод ЈКП „В и К“- Прилеп го детектирале на 16.-ти август, по што ЈКП „Водовод и канализација“ ведаш поднесло пријава до Полициската станица  – Прилеп.

Според првичните проценки на стручните лица на ЈКП „Водовод и канализација“- Прилеп, овој правен субјект не овластено искористил 1.000 м2 вода, со што го оштетил буџетот на претпријатието за околу 54.000 денари.

Неодамна, ЈКП „Водовод и канализација“  детектира кражба на вода кај ДТУ „Маркови кули трејд“, по што следеше кривична пријава за кражба на вода.

?????????????

Од ЈКП „Водовод и канализација“ потенцираа дека интензивно ќе продолжи со борбата против дивите приклучоци и кражбите на вода во Општина Прилеп. А, со цел спречување на кражби на вода во тек е и тендерската постапка за набавка на софистицирана опрема за детекција на губитоци и кражби на вода, „со што во огромна мера ќе се зголеми ефикасноста во работењето на  стручни служби„ – велат од ЈКП „Водовод и канализација“- Прилеп

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: