ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Детската градинка Весело штркче го прослави третиот роденден

579

Детската градинка ,,Весело штркче” од Кривогаштани денеска прослави мал јубилеј – три години од своето постоење. Имено,  на 4-ти ноември 2014 година започна оваа успешна приказна за згрижување на најмалите жители на општината. Во оваа претшколска установа најмладите добија можност да стекнуваат нови знаења уште од најрана возраст.

Градоначалникот на општина Кривогаштани Рубинчо Шефтероски денеска присуствуваше на роденденската прослава. На мала свеченост заедно дечињата и вработените го прославија третиот роденден на градинката, при што градоначалникот Шетероски им посака уште многу години успешно работење преку заеднички дружби и нови образовни искуства.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе