ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Детски парк „никнува„ во кругот на градската болница

433

Во кругот на болницата се гради нов детски парк. Детскиот парк е на барање на жителите од овој дел на градот. Паркот е со мала површина, а содржи детски реквизити за забава, клупи за одмор и релаксација, и со оградена површина заради безбедност.

 

За 2022 година планирано е да се изградат 4000 м2 парковски површини во градов и населените места, како и обновување на постојните паркови, најави комунално претпријатие ,,Комуналец,,

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: