ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Детски парк „никнува„ во кругот на градската болница

320

Во кругот на болницата се гради нов детски парк. Детскиот парк е на барање на жителите од овој дел на градот. Паркот е со мала површина, а содржи детски реквизити за забава, клупи за одмор и релаксација, и со оградена површина заради безбедност.

 

За 2022 година планирано е да се изградат 4000 м2 парковски површини во градов и населените места, како и обновување на постојните паркови, најави комунално претпријатие ,,Комуналец,,

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе