ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Девојка физички нападната од нејзини соседи

288

Вчера, (02.12.2021) млада девојка, со иницијали В.Б.(29) од Прилеп пријавила во полициската станица во Прилеп , дека на ул.„Вера Циривири”  била физички нападната од три лица , нејзини соседи.

Истиот ден  (02.12.2021)  во ОВР Прилеп и лицето со иницијали Т.Ј.на  47 годишна возраст, од Прилеп пријавил дека на ул.„Илија Јовчески“ во Прилеп бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување и на двата случаи – информираат од СВР – Битола

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе