ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мицкоски како гостин во Прилеп се запознаваше со активностите на локалната власт

623

ЈКП „Комуналец“ интензивно работат на расчистување на дивите депонии на локацијата во близина на обиколницата кај  „Жито Прилеп . Градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески заедно со својот гостин, претседателот на  ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски ,пратениците и претседателот на Советот на Оптшина Прилеп, Дејан Проданоски, ја посетија оваа локацијата, која се планира да биде исчистиена се до потегот на излезот од населбата Варош.

За жал,  по должината на  овој локални пат направени се голем број диви депонии каде има големи количини на комунален и градежен отпад, велат комуналците.

Отпадот од дивите депонии се собира со градежни машини и се транспортира во депонијата Алинци. Според планот за работа по дислокацијата на дивите депонии,  предвидено е комуналците да продолжат со чистење  на вегетацијата.

Исто така градоначалникот Јовчески заедно со претседателот на  ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски беа на ул.„Јоска Јорданоски“ каде во тек се градежни активности околу поставување на нов асфалтен слој.

A, во текот на утрешниот ден градоначалникот ќе ја разгледа и активноста на комуналците за чистење на дивите депонии од клучката кај Салида (надвозник) по долж регионалниот пат до бензинската на Лук Оил.

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе