ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЏК Сеишин со 27 натпреварувачки освои 17 медали на Државното џудо првенство

456
Денес на Државните џудо првенства во Струга за помлади пионери и сениори на кои настапија над 200 учесници од клубовите во Македонија,  ЏК Сеишин со 27 натпреварувачки во машка и женска конкуренција   освои 17 медали – 5 златни, 3 сребрени и 9 бронзени.

Резултати поединечно:
Помлади пионери:
1.Дарио Нанески – 1 во место
2.Немања Џагадуроски – 1 во место
3.Благојче Мантароски – 2 ро место
4.Теодор Ачкоски – 3 то место

Помлади пионерки:
1.Тамара Илиоска – 1 во место
2.Теодора Илиоска – 1 во место
3.Тамара Стојковска – 2 ро место

Сениори:
1.Јован Најдоски – 3 то место
2.Никола Магдески – 3 то место
3.Валентин Димитриоски – 3то место

Сениорки:
1.Теодора Димеска – 1 во место
2.Магдалена Најдоска – 3 то место
3.Мартина Јанкоска – 2 ро место
4.Теона Настоска – 3 то место
5.Александра Најдоска – 3 то место
6.Елеонора Илиоска – 3 то место
7.Изабела Кузева – 3 то место

Ревиално настапи и Кико, момчето со Даундов Синдром, кој активно тренира во ЏК Сеишин

 

 

На Државното првенство за Сениори  во Струга учество зеде и членот на ЏК Сеишин- Прилеп, Христијан Стојкоски- Кико, лице со Даунов Синдром. Кико на ова првенство имаше ревијална џудо борба каде го освои 1 то место и се закити со златен медал.
Ова беше голема сатисваквија и моривација за Кико како и стручните кадри кои работат во клубот.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе