ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Џудистите од Пролетер се вратија со 5 медалји од Кикинда

588

Џудо клубот Пролетер од Прилеп успешно се претстави на Меѓународен турнир во Србија. Викендов, во Кикинда се одржа 36 традиционален џудо куп каде и годинава прилепскиот џудо клуб зеде учество, а натпреварувачите се вратија со 5 медалји. На турнирот учествуваа рекорден број на спортисти и тоа над 500 џудисти од 10 земји
За Џудо Клубот Пролетер злато освои Владимир Милчиноски, два сребрени медалји и тоа за Нина Николоска и Марко Димитријоски и две бронзени медалји за Дарак Барак и Христијан Богданоски.
Со ова Џудо клубот Пролетер го потвдува приматот продолжува со успесите не само на домашна сцена, туку и на меѓународните турнири.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: