ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Џудо клубот СЕИШИН- Прилеп, најдобар во Македонија

410

Џудо Федерацијата на Македонија ги објави  резултатите за натпреварувачката 2021 година.
Севкупен победник и 1 место на официјалната ранг листа на Македонија е Џудо Клубот Сеишин Прилеп. Од вкупно 21 клуб колку се во конкуренција, прилепскиот џудо клуб Сеишин освои најмногу бодови според востановените правила на македонската џудо федерација.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе