ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Почина протоереј – ставрофор Благоја Станкоски, архиерејски намесник на Прилепското архиерејско намесништво.

4.245

Од црквата Свето Благовештение во Прилеп соопштиија дека денеска се упокои во Господа, протоереј – ставрофор Благоја Станкоски, архиерејски намесник на Прилепското архиерејско намесништво.

„Прими ја неговата душа Господи, да влезе во Небесниот Ерусалим, како што Ти влезе во земниот Ерусалим, на денешниот ден“, велат во кратката информација од Свето Благовештение.

Екипата на  Радио Пела : Вечна Ти слава,  Почивај во Мир!Искрено сочуство до семјеството!
Ќе Те паметеме како голем човек, со голема добраина и почит кон сите луѓе,  човек  кој секогаш имал разбирање за новинарите и луѓето во медиумите, излегувајќи им во пресрет на нивните барања и потреби, со цел верата христијанска да ја доближи што повеќе до народот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе