ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дневен биланс за состојбата со корона вирусот во Прилеп

787

За денеска, петок 17-ти јули, според информациите од Центарот за јавно здравје, состојбата со коронавирусот во општина Прилеп е следна: во општина Прилеп едно лице заболело од коронавирус. Бројот на активни случаи изнесува 57, од кои 41 се наоаѓаат на домашно, а 16 лица на болничко лекување;
Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 82 лица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе