ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дневен Ковид биланс – Прилеп не се симнува од врвот

901

Во последните 24 часа се направени 3.519 тестирања, а регистрирани се 843 нови случаи на ковид-19. Најголем број во Скопје – 360, по што следуваат Прилеп – 66, Неготино – 54, Куманово – 51, Кавадарци – 44, Струмица – 33, Велес – 30, Тетово – 26, Охрид – 25, Гевгелија – 22, Крива Паланка – 20, а Гостивар – 18, Кочани – 16, а Штип – 12 новозаболени.

Регистрирани се 333 оздравени пациенти.

Пријавени се вкупно 11 починати лица. Починати се по 5 пациенти од Скопје, по 2 пациенти од Кавадарци  и Неготино и по 1 пациент од Куманово , и Кочани .

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе